Nasze działy


@MIDA

 • 03.04.2012 - Mida

  To nie Prima Aprilis! - to już ROK

  Drodzy Czytelnicy,


  z nieskrywanym wzruszeniem informujemy, że jesteśmy z Wami już od roku!


  1 kwietnia 2011 roku Mida „urodziła się” na Facebooku, a zaraz potem ujrzała światło dzienne w realu.  W tzw. „międzyczasie” zwykły Fanpage zmienił się w oś czasu, a Mida pokazała nowe oblicze na portalu, by dotrzymać kroku mobilnym czasom.


  Niezmiennie rośnie liczba zalogowanych użytkowników na stronie www.e-mida.pl, niezmiennie rośnie liczba fanów na FB. Stan na dzień 1 kwietnia 2012 – 651 fanów!


  DZIĘKUJEMY i prosimy o jeszcze :-). Szczególnie dziękujemy też naszym Autorom, których nie sposób wymienić w jednym wpisie, a którzy razem z naszymi Czytelnikami pomagają nam tworzyć markę "MIDA".


  Jolanta Budzowska


  Joanna Lazer

  Czytaj dalej »

 • 08.10.2011 - MIDA

  Pismo procesowe - wariant alternatywny - pdf

  Artykuł PDF

  Czytaj dalej »

 • 07.10.2011 - (YZMA)

  Opowieść wigilijna

  „Nie był to chyba najlepszy pomysł” – pomyślałem. Sędzia wyznaczyła sprawę o dział spadku, w której miałem zeznawać jako świadek, na 24 grudnia. W mroźny poranek stawiłem się więc w sądzie, uprzednio pokonując zaspy śniegu, który w tym roku wyjątkowo postanowił upiększyć bożonarodzeniową scenerię.

  Czytaj dalej »

 • 05.09.2011 - Magdalena Czubińska

  Turner. Malarz żywiołów

  Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie 15.10.2011 – 8.01.2012

  Czytaj dalej »

 • 03.09.2011 - Małgorzata Kiełtyka

  Doręczanie w państwach członkowskich dokumentów sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych i handlowych - PDF

  Artykuł PDF

  Czytaj dalej »

 • 31.07.2011 - Jolanta Budzowska

  EDYTORIAL do numeru październikowego

  Rozmawiałam niedawno ze smutną Greczynką, partnerem w wiodącej kancelarii w Atenach. Przyznała, że na brak zleceń greccy prawnicy obecnie nie narzekają.

  Czytaj dalej »

 • 07.07.2011 - Mida

  Pismo procesowe – wariant alternatywny

  Pismo procesowe – wariant alternatywny

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 30.06.2011 - Andrzej Michałowski

  Adwokaci i inne gady

  „Lawyers and other reptiles” J. M. Brallier’a to sto stron o nienawiści ludzi do prawników, ze szczególnym wskazaniem na adwokatów. Nie jest to jedyne źródło wiedzy – wystarczy zajrzeć do internetu. Nic więc dziwnego, że zajmują nas bardzo próby przekonania obywateli, aby adwokatów jednak pokochali.

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 29.06.2011 - Adam Chrząstowski

  Na truskawki

  Artykuł PDF

  Czytaj dalej »

 • 20.06.2011 - Piotr Gmurczyk

  „Zaszyfruj swoje dane”

  Zabezpieczenie danych zapisanych w pamięci naszego komputera nie jest takie skomplikowane. Warto skorzystać z kilku praktycznych porad, by uniknąć kłopotliwego tłumaczenia się przed klientami i współpracownikami.

  Czytaj dalej »

 • 18.06.2011 - Sławek Muturi

  Czy musisz być bogata, aby osiągnąć wolność finansową

  Chociaż pojęcia bogactwa i wolności finansowej sąsiadują ze sobą, to jednak oznaczają coś zupełnie innego. Bogactwa nie da się jednoznacznie zdefiniować i można o nim mówić jedynie w porównaniu do o wiele skromniejszych majątków innych ludzi. Dlatego bogactwo jest pojęciem względnym i związanym z lokalnymi standardami majątkowymi.

  Czytaj dalej »

 • 16.06.2011 - Krystyna Kofta

  Zdeprawowane prawo

  Chyba każdy, kto kończył prawo wie, co kryje się pod łacińską maksymą: „Dura lex, sed lex”, choć podobno znajomość łaciny jest obecnie zerowa. „Twarde prawo, ale prawo” – czy dziś w świecie obowiązuje twarde prawo? Gdyby tak było, chyba nie mogłoby dojść do tego, co wydarzyło się w Ameryce.

  Czytaj dalej »