Lista autorów


Sławek Muturi

Absolwent SGPiS i Wydziału Prawa UW, pracownik, a potem partner w międzynarodowych firmach konsultingowych, takich jak Arthur Andersen, Deloitte. Inwestor w nieruchomości, po kilkunastu latach aktywności zawodowej zrezygnował z pracy w korporacji.

Współautor książki „Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości” (Studio Emka 2009), autor blogu: Fridomia.pl, właściciel firmy Mzuri zajmującej się zarządzaniem mieszkaniami na wynajem.

Artykuły autora


 • 09.04.2012 - Sławek Muturi

  Zacznij od wizji

  Wiele osób, gdy już podejmie decyzję, że chce osiągnąć wolność finansową w oparciu o portfel posiadanych nieruchomości na wynajem, pyta mnie: „Sławek, od czego mam zacząć?”. Odpowiadam niezmiennie: „Zacznij od... końca, czyli od swojej wizji”.
  Mamy rok 2012. W którym roku chciałabyś osiągnąć wolność finansową? Jaki poziom pasywnych dochodów będzie wtedy wystarczający dla pokrycia normalnych comiesięcznych wydatków na utrzymanie twoje i twojej rodziny? Nie są to tak banalne pytania, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Zbudowanie wolności finansowej to proces długi – kilkunasto-, może nawet dwudziestokilkuletni. Nie jest łatwo planować w tak odległym horyzoncie.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.07.2011 - Sławek Muturi

  Lokalizacja i inne błędy początkujących inwestorek

  Jeśli czytałaś cokolwiek na temat inwestowania w nieruchomości, to jestem przekonany, że natknęłaś się na poradę: „najważniejsze trzy czynniki, którymi powinnaś się kierować przy zakupie nieruchomości, to: po pierwsze, lokalizacja, po drugie, lokalizacja i wreszcie po trzecie, lokalizacja!”. Jest to prawda ludowa, która - bardzo często powtarzana - staje się niemal niepodważalna.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 03.07.2011 - Sławek Muturi

  Buduj swoją wolność finansową na solidnym fundamencie

  Dobrze byłoby, abyś swoją wolność finansową, swobodę decydowania o swoim czasie, swobodę wyboru tego, czym chcesz się na co dzień zajmować, zbudowała na solidnym fundamencie, którego możesz być pewna. Niewiele jest instrumentów inwestycyjnych, które dawałyby tak dużą pewność i stabilność jak nieruchomości.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 18.06.2011 - Sławek Muturi

  Czy musisz być bogata, aby osiągnąć wolność finansową

  Chociaż pojęcia bogactwa i wolności finansowej sąsiadują ze sobą, to jednak oznaczają coś zupełnie innego. Bogactwa nie da się jednoznacznie zdefiniować i można o nim mówić jedynie w porównaniu do o wiele skromniejszych majątków innych ludzi. Dlatego bogactwo jest pojęciem względnym i związanym z lokalnymi standardami majątkowymi.

  Czytaj dalej »

  • 0

1 2