Lista autorów


Krystyna Kofta

Ukończyła filologię polską na UAM w Poznaniu. Maluje, rysuje. Jest autorką powieści: „Wizjer” (1978), „Wióry” (1980, wydanie zmienione W.A.B. 2006), „Pawilon małych drapieżców” (1988), „Złodziejka pamięci” (W.A.B. 1998), „Chwała czarownicom” (2002), „Krotka historia Iwony Tramp” (W.A.B. 2001), jak również scenariuszy filmowych, książek publicystycznych i dramatów. Za słuchowisko radiowe „Stare wiedźmy” otrzymała Grand Prix na Festiwalu „Dwa Teatry” 2007. W 2003 roku nakładem W.A.B. ukazała się najbardziej osobista z książek pisarki: „Lewa, wspomnienie prawej. Z dziennika.1978-1989”.

Bloguje pod tytułem: „Idźcie z blogiem”.

Artykuły autora


 • 27.03.2012 - Krystyna Kofta

  Siłaczki polskie

  Od jakiegoś czasu politycy wszystkich opcji łamią białe rączki nad mizernym przyrostem naturalnym. Straszą, że nie będzie kto miał zarabiać na emerytury rodziców. Nie sądzę, żeby akurat to pomogło w „prokreacji”. Już samo to słowo może spowodować, delikatnie mówiąc, uwiąd zmysłów.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.10.2011 - Krystyna Kofta

  Rozwodnicy i nożownicy

  Ludzie wciąż zastanawiają się nad fenomenem szczęśliwego małżeństwa. Nad tym, dlaczego jedni rozwodzą się po trzech latach, a inni są ze sobą lat trzydzieści i wcale nie mają ochoty się rozstać.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.09.2011 - Krystyna Kofta

  Mowa jest złotem!

  Gdy człowiek żyje wystarczająco długo, może zaobserwować wiele zjawisk, które badają uczeni. Na ogół sami oceniamy swoje własne małżeństwo i sposób wychowania dzieci. Dziwimy się innym, jak oni mogą tak żyć? Inni dziwią się nam.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 03.08.2011 - Krystyna Kofta

  Co z tym prawem?

  Od kiedy zaczęłam pisać felietony do „MIDY”, mam szczególnie wyczulone oko i ucho na wieści z kancelarii prawniczych, sądów, prokuratur oraz policji. Miałam rację, przewidując szybkie zakończenie sprawy Dominika Straussa-Kahna. Pisałam o tym w felietonie i na swoim blogu. Amerykańskie sądy zbytnio się pośpieszyły. Pisałam o niewiarygodności pokojówki, o wypowiedzi pewnej biegłej w sztukach miłosnych francuskiej pisarki skandalistki, która wątpiła w gwałt oralny wykonany przez steranego bujnym życiem sześćdziesięciolatka, na młodej silnej kobiecie, i to wszystko w ciągu 9 minut! Cóż, kobieta w takiej sytuacji zawsze może ugryźć - twierdziła pisarka.

  Czytaj dalej »

  • 0

1 2 3