Nasze działy
Numer 3 - czerwiec 2011
Co każdy nastolatek musi zrobić w ciągu trzech lat liceum
Artykuł PDF
Poznać Italię
Włochy, jak nam się zdawało, mamy dość dobrze poznane, prawie udomowione. Sycylia wydawała się po prostu bardziej słoneczną częścią tego kraju, produkującą niewiarygodne ilości wina, więc propozycja przyjaciół spędzenia tam wakacji zaakceptowana została w ciemno.
Antidotum na stres
Mocniej niż zwykle dokuczają nam bóle pleców, szyi lub głowy? Częściej czujemy przemęczenie, rozdrażnienie i senność? Drobiazgi wyprowadzają nas z równowagi, a małe niepowodzenia wywołują zniechęcenie? Jeśli tak, to z pewnością mamy do czynienia ze stresem.
Hipoteczna ruletka
Z okiem mojego biura detektywistycznego podziwiałem zachód słońca, ponad widocznymi na horyzoncie strzelistymi dachami wieżowców, które z tej perspektywy wyglądały jak zbudowane z klocków Lego. Gorący wiatr, który zamiatał ulicę przed budynkiem, wzniecał tumany kurzu na pustym placu naprzeciwko mojego okna...
Practice makes perfect. Lesson 3.
Tu będzie PDF.
Projekt przebudowy i aranżacji wnętrz kancelarii adwokackiej
W wyniku przekształcenia kancelarii radcy prawnego w kancelarię adwokacką oraz z powodu zmiany siedziby - z wynajmowanego dotychczas biura we Wrocławiu na mieszkanie, zakupione na potrzeby prowadzenia tego typu działalności w powojennej kamienicy przy Pl. Powstańców Śląskich, wpisanej do rejestru zabytków, nasza pracownia dostała zlecenie polegające na wykonaniu projektu wnętrz lokalu, dostosowującego jego funkcje do obowiązujących przepisów, a przede wszystkim do preferencji i upodobań właściciela.
Egzotyczne zmaganie
Zauważyłem, że we wszystkim, czym się życiu zajmuję, czy to w fotografii, w filmach, w psychologii, sztuce czy podróżowaniu, fascynuje mnie jedno – człowiek.
Na obrzeżach cywilizacji
W Yangon lądujemy około 19:30. Myanmar wita nas schludnym, nowym lotniskiem. I od razu rzecz, która najbardziej rzuca się w oczy: pustki... Wydaje się wręcz, że pasażerowie naszego samolotu są jedynymi korzystającymi z lotniska. Yangon International Airport ma być niewątpliwie wizytówką kraju i jego oknem na świat - oknem dla większości jego obywateli zamkniętym.
Dobrzy, źli, uwikłani
Cykl opowiada o ludziach, których prawnicze życie stało się kanwą scenariusza, utworu scenicznego lub literackiego. O zdarzeniach bez precedensu, którymi niegdyś żyły sale rozpraw, przez co stały się leitmotivem w kulturze. O prawnikach związanych ze sztuką, tudzież o sztuce opartej na prawie. Słowem o tych, którzy żyją w sztuce lub dzięki którym ona żyje.
Czas na jazz
Wiele lat temu wpadłem na pomysł, by stworzyć własną jazzowa imprezę. Taką, która by wyraźnie odróżniała się od innych, od kilkudziesięciu festiwali, jakie każdego roku rozgrywają się w Polsce. Zadałem sobie wtedy pytanie, jak przełamać hegemonię wszechobecnego Jazz Jamboree i jakich uniknąć błędów, by nie popaść w sztampę i przypadkowość.
Mistycy z Atlanty
Metal niejedno ma imię i niejedno oblicze. Oprócz plugawego wyziewu, z czeluści piekieł wydobywają się czasami dźwięki skomplikowane i zahaczające o sztukę wyższą. Krytycy, którzy po prostu nie mogą żyć bez definiowania, wymyślili nawet termin „metal alternatywny”, którym zwykło się określać muzykę tych zespołów, które starają się przekraczać granice tego z natury konserwatywnego gatunku.