Lista autorów


Jacek Brocławik

Radca prawny, partner w Kancelarii Ishikawa Brocławik Sajna. Interesuje się historią II wojny światowej. Pasjonat eksploracji wszelkich fortyfikacji oraz innych niezwykłych budowli inżynieryjnych. Namiętnie słucha muzyki ostrej i jeszczeostrzejszej. Amatorsko uprawia boks.

Artykuły autora


 • 05.09.2011 - Jacek Brocławik

  „Papryczki” bez kopa

  „Spróbuj przy joggingu” - tej treści poradę otrzymałem od zaprzyjaźnionego mecenasa, zaprzysięgłego fana zespołu Red Hot Chili Peppers, kiedy strapiony podzieliłem się z nim pierwszymi, niewesołymi wrażeniami po przesłuchaniu świeżo wydanej płyty tego zespołu.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.08.2011 - Jacek Brocławik

  Ulubiony Stan Umysłu

  Nowoczesne studia nagraniowe naszpikowane są elektroniką niczym myśliwiec F-16 z Krzesin. Dzięki temu doświadczony producent wyczaruje w nich zgrabną solówkę gitarową nawet takiemu wykonawcy, który ma kłopoty z poprawnym zagraniem na gitarze riffu „Smoke On The Water”. W „podziemiu” jest inaczej…

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 05.07.2011 - Jacek Brocławik

  Legendarne nagrania „diabelskiego” artysty

  Chciałem Państwu polecić niezwykłą płytę, wydaną w okrągłą rocznicę 100-lecia urodzin występującego na niej artysty, zawierającą na dodatek nagrania zarejestrowane 75 lat temu. Przyznacie, że jak na muzykę, którą zajmujemy się w tej rubryce, lata trzydzieste XX wieku to czasy dość odległe, kojarzące się Polakom raczej z wydarzeniami politycznymi, które zwiastowały nadchodząca wojnę. Ale właśnie w latach 1936 i 1937 odbyły się w Teksasie dwie amatorskie sesje nagraniowe, podczas których zarejestrowano 29 autorskich kompozycji młodego, czarnoskórego bluesmana Roberta Johnsona.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.07.2011 - Jacek Brocławik

  Legenda na River Plate

  Trudno jest pisać recenzję na klęczkach. Przecież oni są bogami. Długa droga z australijskich spelunek na stadiony świata. Legendarny pierwszy wokalista, który żył stanowczo za szybko i zbyt wcześnie znalazł się po tamtej stronie. Gigantyczny sukces już z nowym wokalistą i niezagrożona pozycja na szczycie. Dwieście milionów sprzedanych płyt. Kilkanaście rockowych hymnów na koncie, w tym kilka takich, które kojarzą niemal wszyscy. Szacunek fanów na całym świecie. Wiadomo: AC/DC.

  Czytaj dalej »

  • 0

1 2