Nasze działy


Strona sportowa

 • 20.04.2012 - Szymon Rożek

  Bardzo nam się chce

  Prawie każdy z nas jeździł kiedyś na rowerze i wciąż jest jego szczęśliwym posiadaczem. Dla większości też, niestety, rower pozostaje raczej zapomnianą rozrywką z młodości. Niestety, bo jazda rowerem może stać się potężną pasją. Zaczęło się niewinnie. W moim miejscu pracy zapalonym cyklistą był ówczesny prezes Sadu Okręgowego w Tarnobrzegu, obecnie sędzia Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Edward Loryś.

  Czytaj dalej »

 • 03.04.2012 - Arkadiusz Guza

  Siatkarski weekend: 11-13 maja 2012 roku w Radomiu pod patronatem MIDY

  Tradycyjny wiosenny turniej piłki siatkowej prawników i pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości odbędzie się w dniach 11-13 maja 2012 roku. Po raz pierwszy gospodarzem imprezy o charakterze sportowo-integracyjnym dla środowisk prawniczych jest Radom. Organizatorem zawodów będzie Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Radomiu oraz Areszt Śledczy w Radomiu. Patronat medialny nad zawodami objął magazyn Mida. Dodatkowo wsparcia udziela firma ALFA STAR.

  Czytaj dalej »

 • 05.10.2011 - Marita Dybowska-Dubois

  Siatkarski weekend w Giżycku

  Jest już tradycją organizowanie turniejów piłki siatkowej dla prawników: sędziów, prokuratorów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych i komorników. Zawody odbywają się dwa razy do roku w różnych miastach Polski i mają charakter integracyjny dla środowisk prawniczych.
  Marita Dybowska-Dubois

  Czytaj dalej »

 • 04.09.2011 - Mida

  Why I Love the Game?

  Nie wiadomo, czy organizatorzy XXII Letniej Spartakiady Prawników zanim wybrali miejsce na tegoroczne sportowe zmagania, znali legendę o Ondraszku i Klimczoku - hersztach grasujących na terenach Szczyrku band, wyjętych spod prawa ówczesnych władców tych ziem...

  Czytaj dalej »

 • 04.08.2011 - Marta Górska

  Demokratyczny bal

  Prawnicy, podobnie jak najlepsi polscy zawodnicy, także mają swój Bal Mistrzów Sportu, podczas którego prezentowani są najlepsi sportowcy mijającego roku, na co dzień walczący raczej w gąszczu paragrafów…

  Czytaj dalej »

 • 04.07.2011 - Mida

  Jak na Roland Garros…

  Tegoroczne XV Tenisowe Mistrzostwa Polski Prawników (3-5 czerwca 2011) odbyły się prawdopodobnie po raz ostatni na legendarnych kortach im. Jadwigi Jędrzejowskiej w Katowicach, które prawników gościły od lat.

  Czytaj dalej »

 • 21.06.2011 - Maciej Błaziński

  Debiut prawniczej kadry

  Środowisko prawnicze organizuje piłkarskie mistrzostwa Europy i Świata już od wielu lat. Zawody odbywają się cyklicznie, w różnych krajach. W tym roku na arenie międzynarodowej debiutują polscy piłkarze-prawnicy.

  Czytaj dalej »

 • 29.04.2011 - Jolanta Budzowska

  Prawnicza konfrontacja na stoku

  Podczas 38. Międzynarodowego Kongresu Prawniczego SKILEX International Krynica (27 lutego – 6 marca 2011 r.) rozegrano nieoficjalne Mistrzostwa Świata Prawników w Narciarstwie. Ponad sto osób wystartowało w slalomie gigancie, w indywidualnym biegu płaskim na dystansach 2,5 km kobiet i 5 km mężczyzn oraz w międzynarodowej sztafecie biegowej (3 x 1200 m).

  Czytaj dalej »