Nasze działy


Poza horyzonty

 • 06.10.2011 - Paweł Sajewicz

  Asia wielka duchem

  Musi pani kochać to, co pani robi, bo robi to pani z pasją - powiedzieli doktor Joannie Zakolskiej studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym wykładała, pracując jednocześnie jako asesor w ….. Ale prawo było tylko jedną z jej wielu pasji. I jak na ironię, to właśnie pasja splotła się z tragedią, która zaważyła na dalszym jej życiu…

  Czytaj dalej »

 • 05.07.2011 - Jasiek Mela

  Tęsknię do tamtych chmur

  Może to zabrzmi dziwnie, ale w różnych częściach świata słońce wygląda i zachowuje się inaczej. Mniemam, że wszędzie ma w zwyczaju wschodzić i zachodzić, ale nawet to robi inaczej.

  Czytaj dalej »

 • 28.06.2011 - Jasiek Mela

  Egzotyczne zmaganie

  Zauważyłem, że we wszystkim, czym się życiu zajmuję, czy to w fotografii, w filmach, w psychologii, sztuce czy podróżowaniu, fascynuje mnie jedno – człowiek.

  Czytaj dalej »

 • 27.05.2011 - Jasiek Mela

  Marzenia na północy wyobraźni

  Kiedy miałem jakieś 5 lat, wybrałem się w swoją pierwszą samodzielną podróż. Mieszkaliśmy wtedy na przedmieściu Gdyni. Za płotem zaczynał się las. Żądny odkryć, zapuściłem się tam. Wędrowałem przed siebie, aż nagle moim oczom ukazało się coś, co mnie przeraziło – gigantyczny widelec!

  Czytaj dalej »

 • 28.04.2011 - Jasiek Mela

  Na skrzydłach chęci

  Nazywam się Jasiek Mela. Często jestem nazywany podróżnikiem, choć odbyłem raptem kilka większych podróży. Nigdy nie byłem dobry z geografii, za to zawsze byłem bardzo uparty. Wiem, że często jest to jedyny sposób na to, by dopiąć swego.

  Czytaj dalej »