Nasze działy


Prawnik w roli głównej

 • 24.04.2012 - Jakub Gładkowski

  Niech będzie Rachel, Żyda z „Wesela” nie będzie!

  Naczelna Rada Adwokacka pod egidą Starego Teatru w Krakowie wydała limitowaną serię prestiżowego nagrania spektaklu „Ja jestem Żyd z Wesela”, opartego na motywach literackiej, krótkiej sceny rodzajowej Romana Brandstaettera pod tym samym tytułem.Dzięki NRA, w całości sfilmowano spektakl, który nieprzerwanie od 1993 roku cieszy się niebywałą popularnością i uznaniem widzów, ukazujący problem dramatu „Wesela” z perspektywy obowiązującego wówczas prawa.

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 07.10.2011 - Jakub Gładkowski

  Triumf Sumienia

  Przed nami 62. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale w Berlinie. Czerwony dywan rozwinięty na Placu Poczdamskim, jak co roku od połowy XX wieku, na nowo zakreśli kanon dziedzictwa światowej kinematografii.

  Czytaj dalej »

 • 05.07.2011 - Jakub Gładkowski

  Strach przed niewinnością

  „Jako adwokat żyłem w strefach szarości” - oto pełne głębi przesłanie „broniącego ludzi, a jeżdżącego lincolnem”, które przenika do świadomości czytelnika z kryminału Michaela Connelly’ego „The Lincoln Lawyer” („Prawnik z lincolna”).

  Czytaj dalej »

 • 26.06.2011 - Jakub Gładkowski

  Dobrzy, źli, uwikłani

  Cykl opowiada o ludziach, których prawnicze życie stało się kanwą scenariusza, utworu scenicznego lub literackiego. O zdarzeniach bez precedensu, którymi niegdyś żyły sale rozpraw, przez co stały się leitmotivem w kulturze. O prawnikach związanych ze sztuką, tudzież o sztuce opartej na prawie. Słowem o tych, którzy żyją w sztuce lub dzięki którym ona żyje.

  Czytaj dalej »

 • 26.04.2011 - Jakub Gładkowski

  Rejent w malinowym chruśniaku

  Prawnik w roli głównej Cykl opowiada o ludziach, których prawnicze życie stało się kanwą scenariusza, utworu scenicznego lub literackiego. O zdarzeniach bez precedensu, którymi niegdyś żyły sale rozpraw, przez co stały się leitmotivem w kulturze. O prawnikach związanych ze sztuką, tudzież o sztuce opartej na prawie. Słowem o tych, którzy żyją w sztuce lub dzięki którym ona żyje.

  Czytaj dalej »