Lista autorów


Cezary Kąkol

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Żarach. Autor kilkunastu artykułów, w tym glos z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, które ukazały się w rożnych periodykach prawniczych, np. „Prokuratura i Prawo”, „Edukacja Prawnicza” i „Prokurator”, a także wielu tekstów opublikowanych w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Podatkowej” oraz na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Pasjonuje się tresurą psów, w szczególności owczarków niemieckich, jeździ na rowerze i na nartach, lubi stare polskie filmy i grę na perkusji.

Artykuły autora


 • 02.07.2011 - Cezary Kąkol

  Nowe przestępstwo: uporczywe nękanie!

  Jeżeli wielokrotne próby nawiązania kontaktu z inną osobą, poprzez uporczywe telefonowanie, wysyłanie maili czy wystawanie pod domem, przekraczają przyjęte społecznie normy i stają się dla ich adresata zbyt uciążliwe, są przestępstwem. Przewiduje to obowiązujący od 6 czerwca 2011 r. art. 190a § 1 k.k., penalizujący uporczywe nękanie, czyli tzw. stalking.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 11.06.2011 - Cezary Kąkol

  Zakaz stadionowy, czyli o „czerwonych kartkach” dla kiboli

  Do zapewnienia bezpieczeństwa na stadionach nie wystarczy stworzenie skutecznych instrumentów karania chuliganów wysokimi grzywnami czy karą więzienia. Konieczne jest także zapobieganie ich uczestnictwu w kolejnych imprezach.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 05.04.2011 - Cezary Kąkol

  Niewykorzystany potencjał mediacji

  Statystyka pokazuje, że możliwości mediacji w postępowaniu karnym nie są wykorzystywane w wystarczającym stopniu. Mimo że instytucja ta funkcjonuje w polskim procesie karnym już ponad 12 lat, a zainteresowanie nią rośnie, jej stosowanie jest nadal marginalne.

  Czytaj dalej »

  • 0