Lista autorów


Ewa Podolska

Dziennikarka Radia TOK FM. Studiowała, automatykę, fizykę, by ukończyć socjologię na UJ. Autorka korespondencji z Paryża dla stacji radiowych, następnie dziennikarka informacyjna BBC Polska. Od 12 lat dziennikarka radia TOK FM, na antenie którego prowadzi programy publicystyczne i rozmowy z udziałem ekspertów i słuchaczy. Tematyka: prawo, ubezpieczenia, ekologia, psychologia, medycyna, literatura, nauka. Otrzymała Złotego OTISA oraz dwukrotnie Kryształowe Pióra. Oprócz pracy redakcyjnej jest inicjatorem akcji społecznych, jak np. kampania w obronie jerzykow, jest także lokalnym działaczem w Rybniku, przez kilka lat była przewodniczącą Rady Dzielnicy Kamień, wydaje i tworzy gazetkę Zielony Kamień.

Artykuły autora


 • 05.03.2012 - Ewa Podolska

  Raport z wózka

  Wylądowałam na wózku inwalidzkim. Na szczęście czasowo. Jeszcze w niedzielę prowadziłam program o zaopatrzeniu w sprzęt osób niepełnosprawnych, w którym między innymi gościem była niepełnosprawna dziewczyna na wózku, a dwa dni później sama na wózku usiadłam.
  Wtedy w niedzielę pomyślałam o tej dziewczynie: „jaka dzielna”, kiedy dowiedziałam się, że skończyła prawo. Pomyślałam, ale tak naprawdę poczułam to po kilku dniach życia wózkowego. Zresztą, żyjąc na wózku, dowiedziałam się o kilku sprawach, o których nie miałam zielonego pojęcia. Ale od początku…

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.10.2011 - Ewa Podolska

  Z wolnej stopy

  Byli sobie dwaj bracia. Mieli 23 i 24 lata. Po maturze wyjechali do Francji. Tam od 15 lat mieszkała ich matka. Chłopcy znali język, pracowali. Mieli papiery, mieszkanie. Jeździli, poznawali ludzi, chodzili na imprezy. Bawili się z dziewczynami, pili piwo, nieraz coś zapalili, pewnie skosztowali czegoś więcej. Ale nic poza tym. Typowe imprezowanie młodych…

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.09.2011 - Ewa Podolska

  Dzieło czy śmieć?

  Kim pani jest ? A czym się pani zajmuje? A jakie nauki pan pobierał, żeby się znaleźć w tym miejscu, gdzie pan jest? Takie pytania zadaję moim gościom, którzy przychodzą do mnie do radia, ale także osobom, które poznaję. Znajomym znajomych, ale często także ludziom spotkanym w podróży na mojej stałej trasie kolejowej, w trójkącie: Warszawa - Śląsk - Kraków.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 03.08.2011 - Ewa Podolska

  Porzucenie przez wyrzucenie

  W telewizji pokazano marsz przyjaciół zwierząt. Marsz miał dopingować posłów, by jeszcze za „starej” kadencji Sejmu uchwalili nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Kiedy Państwo czytają te słowa, wiadomy jest już efekt. Wiemy, co zrobił Senat i czy Pan Prezydent podpisał odnośną nowelizację.

  Czytaj dalej »

  • 0

1 2 3