Nasze działy


Prawo własności intelektualnej

 • 03.07.2011 - Katarzyna Brozynski

  Co jest modne w procesach patentowych

  Wiele produktów i przedmiotów codziennego użytku, takich jak farmaceutyki, kosmetyki, butelki z szamponem, narzędzia, przykrywki na kubki z kawą, a nawet artykuły spożywcze, oznaczonych jest numerem patentowym. W ostatnim czasie sądy federalne w USA przeżywają istny wysyp powództw, w których podnoszony jest zarzut błędnego oznaczenia takich produktów z powodu wygaśnięcia patentów.

  Czytaj dalej »

 • 01.07.2011 - Paweł Podrecki

  Spory o nazwy domen internetowych

  Funkcją domen internetowych jest ułatwienie wyszukiwania informacji w sieci internet. Nazwy domen internetowych pełnią równocześnie podobną rolę jak inne oznaczenia odróżniające, używane w obrocie gospodarczym.

  Czytaj dalej »

 • 11.05.2011 - Paweł Podrecki

  Naruszenie prawa do wizerunku osoby powszechnie znanej

  Ochrona prawa do wizerunku jest zaliczana do postaci ochrony interesów osobistych (art. 23-24 k.c.). Coraz częściej dokonywane komercyjne wykorzystanie wizerunku może jednak prowadzić do przyporządkowania tego prawa do ochrony interesów majątkowych, co na ogół dotyczy osób powszechnie znanych.

  Czytaj dalej »

 • 06.04.2011 - Paweł Podrecki

  Ochrona własności intelektualnej na przykładzie sporu o „Tigera”

  Problematyka zbiegu przepisów prawa własności przemysłowej i zwalczania nieuczciwej konkurencji od wielu lat jest jednym z najciekawszych zagadnień w doktrynie i orzecznictwie prawa własności intelektualnej.

  Czytaj dalej »