Nasze działy


Patronaty

 • 14.10.2014 - Maciej Czajka

  Sudoku na ponad 400 osób, czyli Spartakiada Prawników okiem Organizatora

  10 września 2014 roku, godzina 15.00 - to godzina „zero” – zaczynamy rejestrację. Po północy dostajemy maila: „Dzień dobry, uprzejmie informuję, że z uwagi na dogodne połączenie PKP planowany mój przyjazd nastąpi o godz. 13.00”. No cóż, cały czas się uczymy – godzina zero to ta godzina, którą wskazują uczestnicy, a nie nasze perfekcyjne założenia. Chcąc nie chcąc, otwieramy o 13.00 – elastyczność albo śmierć, to hasło które każdy organizator powinien mieć wypisane w sercu.

  Czytaj dalej »

 • 20.03.2013 - (YZMA)

  Konferencja MEDEL w Gdańsku: 16-17 marca 2013

  W dniach 15 – 16 marca 2013 r. w Gdańsku zebrali się przedstawiciele europejskich stowarzyszeń sędziowskich i prokuratorskich zrzeszonych w MEDEL (Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés,  Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy na rzecz Demokracji i Wolności) z Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Serbii, Włoch i Turcji. Nadto w spotkaniu wzięli udział goście  - przedstawiciele stowarzyszeń niezrzeszonych w MEDEL tj. Bułgarii, Chorwacji, Gruzji i Mołdawii. Gospodarzami ze strony polskiej były Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” oraz  Stowarzyszenie Prokuratorów Rzeczypospolitej Polskiej.

  Czytaj dalej »

 • 20.02.2013 - (YZMA)

  PWSK – unikalny cykl szkoleń dla prawników

  PWSK – Prawnik w sieci klientów, to jedyny w Polsce cykl szkoleniowy dedykowany prawnikom chcącym rozwijać swoje umiejętności z zakresu zarządzania kancelarią, marketingu, PR-u i business development. Swoim zasięgiem obejmuje 5 miast, tj. Łódź, Warszawę, Poznań, Wrocław oraz Kraków.

  Czytaj dalej »

 • 20.02.2013 - (YZMA)

  Nie samym prawem i szkoleniami prawnik żyje.

  Zapraszamy prawników do udziału w konkursie na najpopularniejszy MEM PRAWNICZY. Patronem konkursu, jak również cyklu szkoleń PWSK zostało Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.

  Czytaj dalej »

 • 19.02.2013 - Mida

  Fundacja Między Niebem a Ziemią - zdjecia i relacja z aukcji w Krakowie

  5 grudnia br. obyła się druga edycja aukcji Fundacji Między Niebem a Ziemią. W Krakowie atmosfera nie mogła być inna, jak niezwykła, emocje sięgały zenitu, a o wszystkim świadczy  wspaniały wynik - 87 000 PLN! Można powiedzieć, że święty Mikołaj przyniósł dzieciakom Fundacji wór pieniędzy.

  Czytaj dalej »

 • 05.01.2013 - Mida

  Polski Kongres Fuzji i Przejęć 2013

  Hotel Polonia Palace, Warszawa, 24. stycznia 2013r.

  Fuzje i przejęcia są złożonym i multidyscyplinarnym procesem, w który zaangażowanych jest wielu doradców z różnych obszarów wiedzy. Stąd też uczestnikami Kongresu będą zarówno przedstawiciele świata nauki jak również praktycy, mający wieloletnie doświadczenie w zakresie fuzji i przejęć, przedstawiciele firm doradczych, prawnicy, regulatorzy rynku, nadzorcy publiczni, audytorzy, przedstawiciele sektora finansowego, politycy, dziennikarze, komentatorzy życia gospodarczego oraz właściciele spółek będących podmiotami aktywnymi na rynku fuzji i przejęć. Kongres adresowany jest również do menedżerów najwyższego szczebla, którzy planują w swojej strategii rozwój poprzez akwizycję bądź fuzję.

  Czytaj dalej »

 • 19.12.2012 - Mida

  Polski Kongres Prawa Zamówień Publicznych i Inwestycji Infrastrukturalnych 2013

  Hotel Polonia Palace, Warszawa, 17. stycznia 2013r.
  11H DYSKUSJI EKSPERTÓW| 4 BLOKI TEMATYCZNE| SESJE RÓWNOLEGŁE I PLENARNE| SPOTKANIA B2B
  Kongres jest dorocznym spotkaniem regulatorów, instytucji kontrolujących, przedstawicieli i kadry zarządzającej spółek, zamawiających, inwestorów i praktyków zajmujących się problematyką dużych inwestycji w infrastrukturę (niejednokrotnie też dotowanych z funduszy unijnych), kancelarii prawnych i firm doradczych, naukowców, prawników i ekonomistów.

  Czytaj dalej »

 • 10.09.2012 - Mida

  ALLERHAND SUMMIT: Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych 2012

  11 października 2012 r. w Warszawie odbędzie się Allerhand Summit: Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych 2012 organizowany przez Instytut Allerhanda. Patronat honorowy nad Kongresem sprawują Ministerstwo Sprawiedliwości, Komisja Nadzoru Finansowego, Narodowy Bank Polski, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw.

   

   

  Czytaj dalej »

 • 10.08.2012 - MIDA

  Sosnowe Szkolenie

  Już wkrótce na Roztoczu, a konkretnie w Śuściu, będzie można posłuchać i podyskutować m.in. o stereotypach w pojmowaniu zjawiska zabójstw seryjnych i ich znaczenia w procesie wykrywczym i dowodowym oraz rozważyć sposoby wykorzystania analizy kryminalnej na przykładzie śledztw.

  Czytaj dalej »

 • 18.04.2012 - MIDA

  Sympozjum „Nauki Sądowe w praktyce prokuratorskiej”

  Sympozjum „Nauki Sądowe w praktyce prokuratorskiej” - Kolejny sukces ZZPiPP RP
  - Po co oni to robią ?! – Tomasz Salwa 
  „Nasze działania rodzą zmianę... zmianę postaw samych prokuratorów! Stają się oni z przedmiotu dyskusji jej podmiotem. Dlatego właśnie: Mediacje w społeczeństwie otwartym, Okrągły stół środowisk prawniczych, Nauki Sądowe w Praktyce prokuratorskiej i wiele innych inicjowanych przez nas przedsięwzięć okazuje się takim sukcesem.”

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 05.04.2012 - Mida

  Czy własność intelektualna jest ropą XXI wieku? - patronat medialny MIDY

  Pod patronatem medialnym MIDY, 24 kwietnia odbędzie się konferencja IP Summit 2012. To pierwsza w Polsce dyskusja na temat znaczenia własności intelektualnej dla rozwoju nowych modeli biznesowych. Podczas spotkania w formule Law&Business Meeting omówione zostaną najistotniejsze problemy związane z regulacją prawną, która nie przystaje do obecnych potrzeb biznesowych. Eksperci określą pożądane kierunki zmian systemu ochrony własności prawa autorskiego. Czy piractwo stało się nowym biznesem? Czy model biznesowy to najlepszy regulator obrotu własnością intelektualną?

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 13.03.2012 - Bartosz Łuć

  Patronat medialny MIDY: „Wiosna Riders 2012”i "Wiosna Bike 2012" - Szklarska Poręba 24-27.05.2012

  KLUB MOTOCYKLOWY ADWOKATURY POLSKIEJ zaprasza adwokatów oraz prawników z innych grup zawodowych na IV Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Adwokatów „Wiosna Riders 2012” Ogólnopolski Rajd

  Czytaj dalej »