Lista autorów


Ewa Woydyłło

Psycholog kliniczny (www.woydyllo.pl). Studia psychologiczne w USA, doktorat KUL. Specjalistka od terapii uzależnień (certyfi katyPARPA), 25 lat pracy w Ośrodku Terapii Uzależnień, dyrektor Regional Alcohol&Drugs (program Fundacji im. Stefana Batorego). Autorka publikacji prasowych i książek nt. uzależnienia, współuzależnienia oraz innych problemów psychicznych i życiowych, m.in. „Wybieram wolność”, „Zgoda na siebie”, „Aby wybaczyć”, „Podnieś głowę”, „Zaproszenie do życia”, „Sekrety kobiet”, „My rodzice dorosłych dzieci”, „Poprawka z matury”, „Rak duszy: o alkoholizmie”, „Buty szczęścia”. W przygotowaniu książka o depresji).

Artykuły autora


 • 08.05.2012 - Ewa Woydyłło

  O rywalizacji, sporcie i endorfinach

  Jak się podnieść po upadku, otrzepać, i grać dalej? Amatorskie uprawianie dyscyplin indywidualnych i zbiorowych może mieć kojący wpływ na nasze nerwy, ale rodzi też poważne niebezpieczeństwa uzależnienia.

  JB: Czy istnieje jakaś zależność między wykonywanym zawodem a uprawianym amatorsko sportem?

  EW: Nikt nie zostaje prawnikiem, bo jako dziecko lubił jeździć na nartach czy grać w tenisa. Zależność jest inna. Jeśli ktoś znajdzie się w grupie zawodowej, wśród której jest dużo pasjonatów jakieś dyscypliny sportu, to obcując z tymi ludźmi, wsiąka w ten klimat, poddaje się atmosferze np. górskich wycieczek czy wypraw motocyklowych. Wśród prawników, którzy pochodzą przecież z pewnych sfer społecznych, gdzie etos sportu jest cenioną wartością, łatwiej o masę krytyczną, o wystarczającą ilość osób, które np. zorganizują turniej, bieg masowy lub rajd. To jest bardzo dobra moda.


  Rysunki: Arek Krupa

  Czytaj dalej »

  • 2

 • 04.10.2011 - Ewa Woydyłło

  O nieprzyjemnościach większych i mniejszych

  Rozmowa z psychologiem Ewą Woydyłło - Jolanta Budzowska


  Jak nie psuć sobie dnia, kiedy już na pierwszym skrzyżowaniu w drodze do pracy ktoś wciska się cwaniacko z podporządkowanej, a potem w biurze słuchamy ciągłych narzekań?

  - Czytelnikami „MIDY” są prawnicy, dlatego trzeba sobie na wstępie zadać pytanie: czy ludzie mają prawo zajeżdżać nam drogę? Okazywać nam antypatię, robić nam małe przykrości?

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.09.2011 - Ewa Woydyłło

  O smutku… z Ewą Woydyłło rozmawia Jolanta Budzowska

  Osobie pogrążonej w przewlekłym smutku potrzebny jest zwykle inny człowiek. Na tym polega tajemnica zdrowia psychicznego.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 04.07.2011 - Ewa Woydyłło

  O konfliktach i ich rozwiązywaniu

  Tlące się, takie, które już wybuchły, i te, które dopiero grożą wybuchem - mniejsze i większe konflikty towarzyszą nam na co dzień. Jeżeli uświadomimy sobie ich źródła i nauczymy się ich unikać, będzie nam łatwiej żyć.

  Czytaj dalej »

  • 0

1 2