29.05.2012 - Arkadiusz Guza

Siatkarski weekend w Radomiu – relacja – SSR Arkadiusz Guza

W dniu 12 maja 2012 roku odbył się w Radomiu I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Prawników i Pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Głównymi organizatorami turnieju był Areszt Śledczy w Radomiu oraz Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Radomiu.
Dotychczas tego rodzaju spotkania siatkarskie miały charakter regionalny i uczestniczyły w nim głównie drużyny Polski północno-wschodniej. Na ostatnim turnieju w Giżycku w październiku 2011 roku kapitanowie drużyn podjęli decyzję o rozszerzeniu zawodów o drużyny z innych części Polski. Należy przypomnieć, że turniej w Giżycku w kategorii mężczyzn wygrała drużyna z Radomia, a w kategorii kobiet drużyna z Warszawy.

 • 0

 • Ocena:

  5

  (1)

Jednak zanim doszło do pierwszych spotkań, w dniu 11 maja 2012 roku w godzinach popołudniowych nastąpił przyjazd poszczególnych drużyn do Hotelu Wsola pod Radomiem. Ostatecznie do turnieju zgłosiły się trzy drużyny kobiece z Warszawy, Gliwic i Radomia oraz osiem męskich z Giżycka, Olsztyna, Ostródy, Łodzi, Krakowa, Częstochowy oraz dwie z Radomia.
Zgodnie z programem o godzinie 22.00 odbyło się losowanie grup i układu meczy w kategorii kobiet. Losowania drużyn, za zgodą mamy dokonała Ina najmłodsza uczestniczka turnieju, która  przyjechała razem z drużyną z Gliwic. Po losowaniu nastąpiły gorące dyskusje dotyczące taktyki na poszczególne mecze, ustawień drużyn oraz dokonywano ostatnich transferów  zawodników. Po pewnym czasie rozmowy nabrały coraz bardziej luźnego charakteru, a prym w przygotowaniu kondycyjnym do turnieju wiodły koleżanki z Warszawy oraz koledzy z Ostródy i Olsztyna.

Zawody siatkarskie otworzył Prezes Sądu Okręgowego w Radomiu Grzegorz Wójtowicz. Do udziału w turnieju kobiecym organizatorzy zaprosili dodatkowo drużynę Publicznego Gimnazjum Nr 13 w Radomiu, gdzie odbył się turniej. Drużyna dziewcząt PG Nr 13 w Radomiu postawiła pozostałym drużynom wysokie wymagania i tylko drużynie Radomia udało się wygrać po zaciętym pojedynku 2:1. W grze finałowej właściwego turnieju również po bardzo emocjonującym pojedynku drużyna Radomia pokonała Warszawę 2:1 ( 25:21,11:25,15:11 ). Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gliwic.  

Komentarze

 • 0

 • Ocena:

  5

  (1)

Brak wpisów. Bądź pierwszym, który skomentuje!

Dodaj komentarz