27.10.2012 - Mida

I Otwarty Turniej Squasha Adwokatów - relacja i zdjęcia

W dniu 13 października 2012 roku, w Klubie Kahuna Squash & Badminton odbył się I Otwarty Turniej Squasha Adwokatów.  To pierwsze takie zawody zorganizowane przez Komisję Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.  Squash jest nową dyscypliną sportu, łatwość w jego uprawianiu sprawia, że staje się coraz bardziej popularny w Polsce.  Turniej, w którym udział wzięło czternastu zawodników, rozegrany został z podziałem na kategorie - Panie i Panowie.  Impreza miała na celu nie tylko integrację środowisk prawniczych, a także promocję tego dynamicznie rozwijającego się sportu wśród palestry.  Do rywalizacji na korcie przystąpili nie tylko adwokaci, ale również radcowie prawni oraz aplikanci adwokaccy i radcowscy.

• 0

• Ocena:

0

(0)

Wśród Panów triumfował radca prawny Waldemar Paturej, który w niezwykle wyrównanym, pięciosetowym pojedynku finałowym pokonał apl. adw. Marcina Ciszewskiego (3:2).  W finale Pań bezapelacyjnie zwyciężyła apl. adw. Marta Sołtys, nie oddając adwokat Magdalenie Korol-Walarowskiej, nawet jednego seta (3:0).  Dla warszawskiej aplikantki to już drugie zwycięstwo w tegorocznej sportowej imprezie organizowanej przez Izbę, wcześniej zdobyła tytuł mistrzowski w IV Zimowym Turnieju Tenisowym Adwokatów.