Lista autorów


Ilona Nowakowska-Góra

Adwokat wykonujący zawód od 1982 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 1995 roku do chwili obecnej – Sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego i wiceprezes poprzednich kadencji. W 2000 roku odznaczona odznaką Adwokatura Zasłużonym a w 2008 roku Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę przez Prezydenta RP.

Artykuły autora


 • 14.04.2013 - Ilona Nowakowska-Góra

  Pokrzywdzony pilnie poszukiwany

  W dniu 6 kwietnia ukazał się w Rzeczpospolitej artykuł pod tytułem ,,Ślepa Temida w Adwokaturze”, traktujący o pewnym postępowaniu dyscyplinarnym zainicjowanym przez jednego adwokata zawiadomieniem, iż drugi adwokat będący przeciwnikiem tegoż pierwszego złożył wnioski o wyłączenie sędziów, które to zachowanie zdaniem zawiadamiającego godziło w ,,dobre imię adwokatury”.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 21.06.2012 - Ilona Nowakowska-Góra

  Dziś promocja! Garść luźnych refleksji

  Gdy rozpoczynałam praktykę adwokacką, nie było właściwie tematu ,,promocja" jako takiego. Założeniem było wchodzenie na tzw. ,,rynek zawodowy"ciężką pracą i osobistym talentem.

  Czytaj dalej »

  • 2

 • 28.03.2012 - Ilona Nowakowska-Góra

  Kto mi da skrzydła… , czyli jak znaleźć dobrego Patrona

  Trwają przygotowania do uchwalenia nowej ustawy Prawo o adwokaturze. Powinniśmy rozważyć, czy przy takiej ilości aplikantów, patronat nie powinien być instytucją fakultatywną. Pozwoliłoby to na rozwiązanie nabrzmiałego do granic możliwości problemu i ułatwiło wielu aplikantom znalezienie tego ,,prawdziwego” Patrona, a także pozwoliło i przywróciło w wielu przypadkach możliwość i wiarę na kultywowanie dobrze pojętej tradycji, połączonej z właściwą nauką zawodu.

  Czytaj dalej »

  • 2