Lista autorów


Jan Wojtasik

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu w st. spocz., w latach 2000–2010 Prokurator Okręgowy w Zielonej Gorze, wykładowca KSSiP, egzaminator kilku pokoleń polskich prokuratorów, autor wielu publikacji. Członek jury Finałów Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej aplikantów prokuratorskich i kolegium redakcyjnego Diariusza Prawniczego. Pasjonat amatorskiej fotografii krajobrazowej i turystyki rowerowej.

Artykuły autora


 • 24.05.2012 - Jan Wojtasik

  VIII Ogólnopolskie Seminarium Kryminalistyczne w Zielonej Górze – Jesionce

  Zielonogórskie seminaria kryminalistyczne mają już swoją tradycję. Odbywają się bowiem nieprzerwanie już od 8 lat. Mają też swoją niepowtarzalną formułę. Ich uczestnikami są prokuratorzy, sędziowie, policjanci i funkcjonariusze innych służb zajmujących się wykrywaniem sprawców przestępstw i przeprowadzaniem dowodów ich winy, naukowcy, a także eksperci różnych specjalności. Od samego początku celem seminarium było nie tylko upowszechnianie wysoce specjalistycznej wiedzy z zakresu kryminalistyki i pozostałych nauk sądowych, ale także integrowanie przedstawicieli wszystkich środowisk profesjonalnych zaangażowanych w realizację zadań postępowania karnego.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 02.04.2012 - Jan Wojtasik

  „Pojezierze Sławskie”, galeria fotografii prok. Jana Wojtasika

  Pojezierze ze swoim największym jeziorem Sławskim i kilkudziesięcioma mniejszymi  akwenami wodnymi leży na pograniczu województw  lubuskiego i wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Ze względu na bogate ukształtowanie terenu i obecność kompleksów leśnych jest regionem o dużej atrakcyjności turystycznej.

  Czytaj dalej »

  • 3

 • 12.03.2012 - Jan Wojtasik

  Słowa złe, czyli (bez)granice wolności

  „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”. Przytoczne zdanie pochodzi oczywiście z obowiązującej w Polsce Konstytucji. Jak powszechnie wiadomo, Konstytucja jest najważniejszym źródłem prawa krajowego.
  rys. Hanna Kotowska


   


   

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 30.06.2011 - Jan Wojtasik

  Chory niczym prokurator

  „Prokuratorzy nadużywają zwolnień chorobowych” – wynika z sondy „Dziennika Gazety Prawnej”. Chorują średnio 25 dni w roku, niemal dwukrotnie częściej od zwykłych pracowników. Obciąża to budżet, bo prokuratorzy dostają na zwolnieniu nie 80, ale 100 proc. pensji.

  Czytaj dalej »

  • 0

1 2