Lista autorów


Łukasz Górka

Biegły rewident, adiunkt w Katedrze Rachunkowości Finansowej UE w Krakowie, członek Zarządu – Skarbnik Oddziału Okręgowego w Krakowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, właściciel Kancelarii Księgowej świadczącej usługi doradztwa podatkowego i obsługi księgowej dla podmiotów gospodarczych. Prywatnie rajdowiec, lubi astronomię i aktywny wypoczynek na rowerze, nartach i korcie tenisowym.

Artykuły autora


 • 03.10.2011 - Łukasz Górka

  Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej w praktyce…

  Prowadzenie własnej firmy to zadanie niezwykle wymagające i odpowiedzialne nawet dla przedstawicieli tak przedsiębiorczego narodu jak nasz. Obciążenia podatkowe i biurokratyczne potrafią znacząco to zadanie utrudnić. Inicjatywy takie jak „Przyjazne Państwo” dążą do korzystnych zmian w tym zakresie. Spróbujmy zweryfikować, jak wygląda swoboda prowadzenia działalności gospodarczej w praktyce na przykładzie wkładów kapitałowych do spółek osobowych.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 03.09.2011 - Łukasz Górka

  Podatkowa łamigłówka

  Jak zwykle z końcem roku należy podjąć decyzję o wyborze formy opodatkowania przychodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej prowadzonej w roku następnym. Wybór to niełatwy, ponieważ antycypuje przyszłe i niepewne zjawiska. Oto podstawowe zasady, jakimi powinniśmy się kierować przy optymalizowaniu naszych obciążeń podatkowych.

  Czytaj dalej »

  • 0