Lista autorów


Klaudyna Krupa

Dyrektor ds. Public Relations Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA International
Studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, od kilku lat aktywnie angażuje się działa i pracuje dla wielu podmiotów, stowarzyszeń w charakterze PR Managera. Nabyte doświadczenie skupia się głównie w zakresie Public Relations i marketingu prawniczego. Od tego roku pełni funkcję Dyrektora ds. Public Relations Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA International – odpowiada za wizerunek Stowarzyszenia w Europie i na świecie, koordynuje prace z zakresu relations 41 Grup Narodowych - państw członkowskich. Dodatkowo działa również jako Dyrektor Law&Partners for Students, Wiceprzewodnicząca i PR Manager Forum Młodych Lewiatan Oddziału Małopolskiego, PR Manager Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ. W swojej działalności i współpracy ze wspomnianymi podmiotami zajmuje się komunikacją środowiska studenckiego z prawniczym, medialnym i biznesowym.

Artykuły autora


 • 20.02.2013 - Klaudyna Krupa

  Prawa człowieka według prawnika. The European Human Rights Moot Court Competition.

  Prawo nie jest proste, nie jest łatwe, nie jest więc, tym bardziej, bezproblemowe – „co do zasady” jest wręcz trudne, skomplikowane, a nawet przebiegłe. Dzięki temu bywa często atrakcyjne. Pytanie tylko, dla kogo? Dura lex sed lex, Ignorantia iuris nocet – czy trywialne, oczywiste niczym Dekalog dla niektórych stwierdzenia mogą stanowić podstawę ku temu, by posługiwać się prawem bezkarnie? Dosłownie – mimo paradoksu?

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 19.02.2013 - Klaudyna Krupa

  Praktykuj prawo w całej Europie! Make a STEP forward...

  Właśnie mijają pierwsze dni nowego 2013 Roku, na który zresztą większość z nas tak usilnie czekała... Wiele nowych, wiele starych, lecz wciąż niezrealizowanych zamiarów.
  Ostatni felieton poświęciłam 20. rocznicy powstania wizji ELSA, wspomniałam także o końcoworocznych podsumowaniach. Przegląd wszystkich najważniejszych, najciekawszych, czy najbardziej nawet przykrych wydarzeń nie miałby sensu, gdybyśmy z całej tej absorbującej reasumpcji nie wyciągali wniosków. Większość z nas to robi, o czym świadczy popularność noworocznych postanowień. Planujemy to, czego wcześniej nie udało się osiągnąć; chcemy pojechać tam, gdzie jeszcze nie byliśmy; mieć to, czego poprzednio nie udało nam się zdobyć - to naturalne.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 15.12.2012 - Klaudyna Krupa

  Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową

  Zbliżają się święta, kończy się kolejny rok... Ten okres jest dla nas czasem podsumowań: wielkich bądź małych, analiz: dogłębnych i szczegółowych bądź powierzchownych i obojętnych, postanowień: ważnych i przemyślanych bądź nonsensownych i bezpodstawnych. To czas wspomnień, które z każdą kolejną około bożonarodzeniową piosenką, którą nota bene od listopada możemy usłyszeć z każdej strony świata, wzbierają na sile. Zastanawiamy się nad wieloma sytuacjami, zdarzeniami – czy
  w wielu sytuacjach zachowalibyśmy się tak samo? Czy rzeczywiście mieliśmy wpływ na wiele okoliczności?

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 08.10.2012 - Klaudyna Krupa

  ELSA – potęga młodości w prawniczych umysłach!

  Czas studiowania to ponoć „najlepszy okres w życiu”. Czy na pewno? Jeśli tak, to dlaczego? Kiedy cztery lata temu rozpoczynałam studia – to było pierwsze i wciąż powtarzające się stwierdzenie, jakie zewsząd mogłam usłyszeć. Wspomniane „życie studenckie” budzi we mnie jednak dziwne odczucia. Mam lekki niedosyt związany z definicją i bezwarunkowymi skojarzeniami na to hasło, które sugerują przede wszystkim bujne życie towarzyskie. Muszę tu jednak stanowczo stwierdzić, że ten „studencki czas” ma wiele wymiarów i jednym z nich, swoją drogą, bardzo wymiernym i wartościowym jest interesująca i dowolna działalność dodatkowa, w którą można się zaangażować.

  Czytaj dalej »

  • 0