Lista autorów


Michał Wieczorek

Absolwent Wydziału Prawa UAM w Poznaniu – 1982 r. Obecnie notariusz w Poznaniu, członek Rady Izby Notarialnej w Poznaniu i rzecznik prasowy Izby Notarialnej w Poznaniu. Uprzednio arbiter w Okręgowej Komisji Arbitrażowej w Poznaniu, następnie sędzia oraz radca prawny. Prowadzi również zajęcia dla aplikantów notarialnych w Poznaniu.

Artykuły autora


 • 08.05.2012 - Michał Wieczorek

  Fachowiec - ale bez praktyki (proponowana treść ogłoszeń…)

  Każdy z obywateli naszego kraju, podejmując decyzję o wyborze swojej przyszłości zawodowej, kieruje się wieloma kryteriami.  Czy ta praca da mi satysfakcję, czy sprawdzę się przy jej wykonywaniu, ile czasu będę musiał poświęcić na przygotowanie zawodowe, aby tę pracę dobrze wykonywać, czy w końcu wykonywanie tej pracy da mi wymierną korzyść finansową. Każdy z tych elementów jest istotny i ma znaczący wpływ na decyzję o przyszłości. Rozumiem to i całkowicie akceptuję, że znacząca część młodych ludzi swoją przyszłość widzi w zawodzie prawniczym. To piękna praca. Sam stałem niegdyś przed takim wyborem i nie żałowałem tego przez cały okres 30 lat pracy.

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 18.04.2012 - Michał Wieczorek

  D jak deregulacja, u jak uzasadnienie - wizja Ministra czy rzetelna analiza?

  Jakież było moje zdziwienie, gdy w dniu 5 kwietnia br. otrzymałem odpowiedź z MS , która wywróciła do góry nogami wszystkie dotychczasowe wypowiedzi Pana Ministra. Jak bowiem inaczej odebrać słowa: „w wypadku rozwiązań zaproponowanych w ustawie „deregulacyjnej” dotyczących zawodów prawniczych, celem jest nie tyle otwarcie korporacji na dopływ nowych członków, ile ….”    

  Czytaj dalej »

  • 3