Lista autorów


Maciej Nawrocki

Sędzia Sądu Rejonowego Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu,  autor publikacji z zakresu prawa pracy, miłośnik dobrego reportażu.

Artykuły autora


 • 08.05.2012 - Maciej Nawrocki

  Oczywista sprawa

  Sprawa męcząca jak kanałowe leczenie zęba... Sprawa, której finał jawi się jako całkowicie przewidywalny chyba każdemu prawnikowi, już po zapoznaniu się z pierwszymi kartami akt sprawy, jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej rozprawy… Przedmiot sprawy – roszczenie o odszkodowanie za niezgodne z prawem zwolnienie dyscyplinarne, uzasadnione zaborem mienia pracodawcy w postaci mandarynki. Miejsce zbrodni – duży magazyn owoców i warzyw. Czas – ustalony z dokładnością do sekundy przy pomocy zapisu monitoringu. Sprawca (według twierdzeń pracodawcy) – pięćdziesięcioletni magazynier, którego kamery monitoringu straciły z pola widzenia z chwilą wejścia za stos skrzynek z owocami i do którego (według twierdzeń pracodawcy) należy ręka widoczna w kolejnych sekundach, wyłaniająca się spoza wierzchołka stosu w momencie sięgania po owoc.

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 19.02.2012 - Maciej Nawrocki

  Ławnik – paprotka czy sędzia?

  Przeprowadzone w ubiegłym roku wybory ławników sądów powszechnych i rozpoczynająca się właśnie kolejna kadencja ich pracy skłaniają do przyjrzenia się instytucji udziału w orzekaniu czynnika nieprofesjonalnego (niezawodowego). Własne doświadczenia zawodowe sprawiają, że będę koncentrował się na funkcjonowaniu ławników w sądownictwie pracy.

  Czytaj dalej »

  • 0