Nasze działy


MOTO

 • 15.05.2014 - Klaudiusz Madeja

  Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi

  W porównaniu do swojego pierwowzoru, obecna trzecia już generacja Laguny, należy do klasy wyższej, czyli komfortowych limuzyn. Dodatkowo, testowana przez nas wersja Grandtour, czyli kombi, daje jeszcze spore możliwości zabrania ze sobą większych przedmiotów lub sporej ilości bagażu.

   

  Czytaj dalej »

 • 27.02.2014 - Klaudiusz Madeja

  Skoda Octavia 1,8 TSI

  Nowa Octavia, zanim jeszcze się pojawiła, już była skazana na sukces. Jej poprzednie wcielenia cieszyły i cieszą się powodzeniem. Najnowsza odmiana tylko potwierdziła ten trend. Octavia systematycznie pnie się w górę, jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie. Staje się autem coraz bardziej komfortowym, nie drożejąc przy tym znacząco.

   

  Czytaj dalej »

 • 16.01.2014 - Klaudiusz Madeja

  Pomyśl, zanim powiesz... Czy zabierać samochody pijanym kierowcom?

  Nietrzeźwi za kierownicą to problem znany od lat, nie tylko w Polsce. Tragiczny wypadek na początku roku sprawił, że nagle zainteresowali się sprawą niemal wszyscy. Mamy oto samych „specjalistów” w temacie, wide jedna celebrytka, którą kiedyś po prostu złapali jadącą „pod wpływem” swoim samochodem. Każdy próbuje się „ogrzać przy tym ogniu”, błysnąć „rewelacyjnym” pomysłem. O dziwo, tym razem są to nie tylko politycy...

  Czytaj dalej »

 • 01.01.2014 - Klaudiusz Madeja

  Peugeot 508 – wygodny długodystansowiec

  Peugeot 508, oprócz wygody, zauroczył swoim zasięgiem. Dzięki niskiemu spalaniu i dużemu zbiornikowi paliwa, stosując zasady ekodrivingu, po jednym tankowaniu do pełna można przejechać ponad 1 400 km.

  Peugeot 508 jest następcą modelu 407 i jest to chyba symbol zmiany warty, zupełnie innej epoki w motoryzacji. Poprzednik charakteryzował się prostą, klasyczną konstrukcją. „508” to nowoczesna sylwetka i technika. Światła LED, atrakcyjne wnętrze i dobre wykończenie rzucają się od razu w oczy i zachęcają do przejażdżki. Samochód rzeczywiście robi wrażenie już przy pierwszym zetknięciu.

  Czytaj dalej »

 • 21.10.2013 - Klaudiusz Madeja

  Fiat 500 – powrót do przeszłości

  Fiat to nie tylko marka samochodów, to spory kawałek polskiej motoryzacji.

  Pierwsze dwa Fiaty trafiły do Polski w 1906 r., zaś w lutym 1920 r. kontrakt Włochów z firmą Herman Meyer dał początek spółce Polski Fiat. Popularny „maluch” dla wielu Polaków był pierwszym samochodem, niejeden na tym modelu uczył się jeździć i zdał egzamin na prawo jazdy.

  Czytaj dalej »

 • 01.10.2013 - Klaudiusz Madeja

  Salon samochodowy we Frankfurcie 2013

  Spacerując po terenie, organizowanej co dwa lata, wystawy samochodów we Frankfurcie można zobaczyć jakby trzy światy: fantastyka, snobizm i przepych, a wreszcie coś dla nas – normalnych użytkowników.

  Czytaj dalej »

 • 17.07.2013 - Klaudiusz Madeja

  Polski kierowca zagranicą czyli jak bezpiecznie podróżować po Europie

  Eksperci ze Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego radzą zachować wzmożoną ostrożność w przypadku, gdy wybieramy się samochodem na zagraniczny urlop. W wielu miejscach sankcje za nieprzestrzeganie przepisów są o wiele bardziej surowe niż w Polsce.

   

   

   

  Czytaj dalej »

 • 26.06.2013 - Klaudiusz Madeja

  Skoda Rapid, czyli nowa broń z Mlada Boleslav

  W chwili debiutu tego modelu wielu znawców zadawało sobie pytanie, czy aby koncern nie prowadzi do swego rodzaju kanibalizmu w samej marce. Wydawało się bowiem, że ten model zacznie się „gryźć” z nieco większą Octavią. Wkrótce wyjaśniło się dlaczego tak nie będzie. Debiut tej drugiej pokazał dobitnie, że wskoczyła ona do klasy o jeden poziom wyższej. Mamy więc kompaktowy sedan, przeznaczony do codziennego użytku.

  Czytaj dalej »

 • 10.06.2013 - Klaudiusz Madeja

  Kampania społeczna „Równi na drodze”

  Od połowy maja trwa kampania „Równi na drodze”, skierowana jak sama nazwa wskazuje, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Abyśmy się nawzajem szanowali i w zgodzie korzystali ze wszystkich dróg.

  Czytaj dalej »

 • 26.05.2013 - Klaudiusz Madeja

  Hyundai Santa Fe

  Samochody typu crossover SUV należą obecnie do najpopularniejszych. Jednak takiego wyboru mogą dokonać tylko kierowcy z większym portfelem.

  Jeśli spojrzymy na pierwszą i obecną, drugą generację tego modelu, od razu zobaczymy, jak duże zmiany nastąpiły w tym koreańskim koncernie. Aktualny Santa Fe jest alternatywą dla droższych samochodów z tego segmentu. Jednocześnie z powodzeniem konkuruje z sobie podobnymi w tej klasie autami. Choć z drugiej strony, koreańskie samochody od dawna były kojarzone z niską ceną i teraz dla niektórych wydanie większej ilości pieniędzy na samochód z tego kraju wymaga jeszcze pewnego „przełomu” w myśleniu.

  Czytaj dalej »

 • 20.02.2013 - Klaudiusz Madeja

  Startuje Rajd Dakar 2013

  Od wielu lat to największa i najtrudniejsza impreza. Jest surowym sprawdzianem nie tylko dla pojazdów, ale także dla jej uczestników.

  Czytaj dalej »

 • 20.02.2013 - Klaudiusz Madeja

  Nowy Mitsubishi Outlander

  To jeden z najbardziej znanych i popularnych modeli japońskiego producenta spod znaku trzech diamentów. Od czerwca 2001 r. do końca kwietnia 2012 r. na całym świecie sprzedano łącznie ponad 960 tys. Outlanderów dwóch poprzednich generacji. Sukcesy odnosi również na polskim rynku - w latach 2009 i 2010 był najczęściej kupowanym SUV-em.

  Czytaj dalej »

 • 19.02.2013 - Klaudiusz Madeja

  Toyota Prius Plug in

  Jeszcze niedawno ten samochód należał do egzotycznych pojazdów, jeżdżących po naszych drogach. Obecnie pojawia się ich coraz więcej, choć ich właściciele nie korzystają z żadnych przywilejów.

  Czytaj dalej »

 • 19.02.2013 - Klaudiusz Madeja

  Nowe oznaczenia opon

  Już od 1 listopada 2012 r. wszystkie sprzedawane w UE opony muszą mieć etykiety. Wyjaśnijmy pokrótce, co zawierają i czy są przydatne.

  Czytaj dalej »

 • 19.02.2013 - Klaudiusz Madeja

  Polskie drogi 2012

  Wg podsumowania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w 2012 r. przybyło nam 716 km tras, w tym m.in. 290 km autostrad i 330 km dróg ekspresowych. Nawet mistrzostwa Euro nie spowodowały, że Polska ma podstawowy szkielet tras szybkiego ruchu.

  Czytaj dalej »

1 2