Lista autorów


Rafał Dębowski

Warszawski adwokat, członek Naczelnej Rady Adwokackiej. Gorący zwolennik idei samorządności zawodowej. Jako przewodniczący Komisji Prac Parlamentarnych NRA wielokrotnie reprezentował samorząd w pracach legislacyjnych. Ekspert z zakresu prawa nieruchomości i inwestycji budowlanych, prawa i postępowania cywilnego oraz prawa i postępowania administracyjnego.

Artykuły autora


 • 19.02.2012 - Rafał Dębowski

  Co wolno aplikantowi z zaświadczeniem

  Do najpilniejszych zmian legislacyjnych dotyczących adwokatury zaliczyć trzeba między innymi ustawowe doprecyzowanie statusu aplikantów, którzy uzyskali zaświadczenie o ukończeniu aplikacji, ale jeszcze nie przystąpili do egzaminu adwokackiego.

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 16.02.2012 - Rafał Dębowski

  Co wolno aplikantowi z zaświadczeniem?

  Do najpilniejszych zmian legislacyjnych dotyczących adwokatury zaliczyć trzeba między innymi ustawowe doprecyzowanie statusu aplikantów, którzy uzyskali zaświadczenie o ukończeniu aplikacji, ale jeszcze nie przystąpili do egzaminu adwokackiego.

  Czytaj dalej »

  • 1

 • 30.08.2011 - Rafał Dębowski

  Stop korporacji głupoty!

  Należę do osób, które mogłyby pozwać posła Gowina za słowa: „(…) po straszliwych bojach Sejm jest bliski przyjęcia ustawy rozszczelniającej korporację prawniczą. I oto środowisko prawnicze przystąpiło do kontrataku. Protest przeciwko ustawie podpisały korporacje adwokackie z 23 krajów. Powołują się - a jakże - na prawa człowieka. Któryż to już raz wzniosła idea służy do przykrywania złodziejstwa i oszustwa (...)”.

  Czytaj dalej »

  • 0