Lista autorów


Agnieszka Swaczyna

Adwokat. Zawsze lubiła robić „coś więcej”. Jako dziecko, oprócz zwykłej szkoły, uczęszczała też do szkoły muzycznej. Tak było i w podstawówce i w liceum. Na pierwszym roku studiów prawniczych uzyskała tytuł skrzypka instrumentalisty.

Po ukończeniu szkoły muzycznej nie wyobrażała sobie, że ograniczy się tylko do prawa. Na drugim roku studiów prowadziła rytmikę w przedszkolu. Twierdzi, że wbrew pozorom było to zajęcie wykańczające fizycznie i psychicznie (jak w chińskim przekleństwie: obyś cudze dzieci uczył!) – od tego czasu ma duży szacunek do pracy nauczycieli :-).

Po roku „luzu” przypadek sprawił, że z pasją rzuciła się w nowe doświadczenie – grę na fortepianie i … kieliszkach (!) w prawdziwym teatrze! Przed zawodowym „ustatkowaniem się” , od 2003 r. jest adwokatem, zdążyła jeszcze pracować w dziale eksportu dużej firmy.

Nadal stara się nie ograniczać do pracy zawodowej. Jest wolontariuszem w Ośrodku Adopcyjnym Stowarzyszenia „Pro Familia". Jest także mediatorem rodzinnym i cywilnym, wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Krakowie. Z potrzeby robienia „czegoś więcej” założyła dwa blogi, m.in. Blog o rozwodzie i separacji.

Artykuły autora


 • 01.12.2014 - Agnieszka Swaczyna

  Czy trzeba się bać mediacji?

  Zamiast walczyć z wiatrakami, nauczmy się z mediacji mądrze korzystać i doradzać naszym klientom rozwiązania dla nich najkorzystniejsze, od razu zaznaczę, że mediacja nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli nasz klient dogada się z przeciwnikiem, to nie będzie nasza porażka. Chwała może też spłynąć na nas za to, że potrafiliśmy mądrze doradzić - pisze adw. Agnieszka Swaczyna.

   

  Czytaj dalej »

  • 1