Lista autorów


Sylwia Kotecka

 

Stypendystka projektu Uniwersytetu Wrocławskiego „Rozwój potencjału i oferty edukacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego szansą zwiększenia konkurencyjności Uczelni” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Artykuły autora


 • 05.03.2013 - Sylwia Kotecka

  Elektroniczne postępowanie upominawcze - jak jest naprawdę?

  O elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU) Czytelnicy mogli przeczytać we wcześniejszych numerach kwartalnika CZŁOWIEK I DOKUMENTY. Ostatnio pojawiły się głosy krytykujące EPU – czy słusznie? Dzisiaj skupimy się na tych aspektach nowego postępowania, które mogą budzić wątpliwości dłużników.

  [Przedruk z kwartalnika "Człowiek i Dokumenty" nr 27]

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 02.10.2012 - Sylwia Kotecka

  Projektowane zmiany w elektronicznym postępowaniu upominawczym

  Sąd elektroniczny – VI Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie (https://www.e-sad.gov.pl/), opisywany na łamach kwartalnika CZŁOWIEK I DOKUMENTY, od 1 stycznia 2010 r. rozpoznaje sprawy w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Kilka tygodni temu w prasie fachowej pojawiły się głosy, że lubelski sąd elektroniczny stanowi pole do nadużyć , a w związku z tym Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa zmianę przepisów KODEKSU POSTĘPOWANIA CYWILNEGO  w zakresie elektronicznego postępowania upominawczego .

   

  [Przedruk z kwartalnika "Człowiek i Dokumenty" nr 25]

  Czytaj dalej »

  • 1