Lista autorów


Małgorzata Anna Lewandowska

Adwokat w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Posiada również dyplom MPA, który uzyskała w Stanach Zjednoczonych. Przez kilka lat pracowała za granicą, m.in. kierując misją humanitarną na Sri Lance po kataklizmie tsunami. Obecnie na co dzień współpracuje z kancelarią Pietrzak, Siekierzyński, Bogen, sp.j. Fascynuje ją Azja. Prowadzi blog fotograficzny.

Artykuły autora


 • 06.08.2012 - Małgorzata Anna Lewandowska

  Indochin ciąg dalszy: Laos

  Laos to zdecydowanie jedno z nielicznych miejsc w Azji Południowo - Wschodniej, gdzie można poobcować z łagodnością mieszkańców. Laotańczycy, nazywani góralami wschodu są spokojni, zrelaksowani i uśmiechnięci, zawsze kulturalni i chętni do pomocy. Są też raczej leniwi. Mówi się, że gdy Wietnamczycy sadzą ryż, Khmerowie kontemplują ich pracę, a Laotańczycy słuchają, jak ryż rośnie. To wszechobecne lenistwo powoduje, że Laos to idealne miejsce na relaks i wyciszenie się. 

  Czytaj dalej »

  • 0

 • 22.05.2012 - Małgorzata Anna Lewandowska

  Odkrywając Indochiny: Wietnam

  Wietnam kojarzyłam dotychczas ze Stadionem Dziesięciolecia, sajgonkami i filmami o wojnie wietnamskiej. Znajomi mówili: „nie jedź, bo słyszeliśmy, że tam nie jest fajnie”. Tymczasem, Wietnam pozytywnie mnie zaskoczył i wiem, że będę tam wracać, chociażby po to, aby odkrywać go na nowo.

  Czytaj dalej »

  • 0