Zagadnienie dopuszczalności umów z matkami zastępczymi o urodzenie dziecka było w ostatnim czasie rozpatrywane przez Sąd Najwyższy Anglii i Walii. Sprawa dotyczyła porozumienia, jakie zostało zawarte przez dwoje małżonków z Wielkiej Brytanii (pan „A” i pani „A”) z hinduską kliniką specjalizującą się w tego typu usługach.
Małżonkowie zapłacili 27 tys. funtów w zamian za co klinika zobowiązała się do znalezienia dwóch zdrowych kobiet, mających wystąpić w roli matek zastępczych dla ich przyszłych dzieci. W kwocie 27 tys. mieściło się 6 tys.
Jeśli chcesz zobaczyć cały artykuł zaloguj się lub zarejestruj
Komentarze
2
Dodaj komentarz
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować. Kliknij tutaj, jeśli chcesz przejść do formularza logowania lub zarejestruj się.
05.04.2012
A. Swaczyna
Chętnie zobaczyłabym taką umowę. Interesuje mnie, czy są ujęte w umowie kwestie np. utraty zdrowia w związku z ciążą surogatki.
05.04.2012
A. Swaczyna
Jakiś czas temu trafiłam na program telewizyjny dotyczący właśnie surogatek. Zorientowałam się, że chodzi o jakąś umowę, ale nie wiedziałam dokładnie - jaką. Z przyjemnością przeczytałam artykuł uzupełniający moją wiedzę na ten temat.